من و 5 ستاره

در حال بارگذاری...

من و 5 ستاره

ثبت نام

دوتا 2 - 27 فروردین 1400

آموزش بازی دوتا 2 – کنترل هیروها

هیروها واحدهایی هستند که توسط بازیکنان هدایت میشوند (هر بازیکن یک هیرو). در مجموع در هر بازی 10 هیرو وجود دارد. هیروها هرکدام دارای تفاوت‌های عمده‌ای هستند و به‌کارگیری هرکدام بسته به انتخاب هر شخص است.

اطلاعات هیروها در هر لحظه از بازی

 

این تصویری است از چگونگی نمایش اطلاعات هر هیرو در هرلحظه بازی.

بخش اطلاعات هیروها در بازی دوتا 2
بخش اطلاعات هیروها در بازی دوتا 2

گزینه 1- در سمت چپ نمایی از هیرو مورد نظر، به همراه لول یا سطح آن مشخص است که در این مورد لول هیرو 9 از 25 است.

با هر بار لول‌آپ یا افزایش سطح هیرو خود میتوانید توانایی های آن را ارتقا دهید. برای توانایی‌های معمولی تا 4 لول افزایش و توانایی اصلی یا ultimate هیرو تا 3 لول قابل افزایش است.

نکته مهم درمورد ultimate آن است که تنها از لول های 6، 12 و 18 میتوانید لول آن را افزایش دهید.

توانایی‌ها برای استفاده نیازمند به مانا یا MP هستند و بین زمان استفاده تا زمانی که مجددا قابل استفاده باشند وقفه‌ای وجود دارد که به آن cooldown میگویند.

استفاده درست از توانایی‌ها و بهره وری درست از مکانیک Cooldown در بازی بخش مهمی از بازی را شکل میدهد.

در سمت راست نمای هیرو شما اعداد مربوط به دمیج حمله‌ هیرو، زره، سرعت حرکت و مقادیر 3صفت اصلی (که در ادامه به آن خواهیم پرداخت) نمایش داده میشود. بیشتر بازیکنان از 4 کلید اصلی QWER به عنوان میانبر توانایی‌های هیرو استفاده میکنند.

گزینه 2- در سمت چپ توانایی‌‌ها، درخت استعداد هیرو نمایان است.

این درخت پس از لول 10 و پس از آن هر 5 لول فعال شده و به شما فرصت انتخاب بین یکی از دو استعداد هیرو مورد نظر را میدهد که این موضوع در کنترل رول (Role) و سبک بازی شما در شرایط مختلف بسیار کمک میکند.

گزینه 3- در پایین رابط کاربری دو نوار سبز و آبی مشهود است. این دو خط میزان HP شما (سبز رنگ) و میزان MP شما (آبی رنگ) را نشان میدهد. در انتهای این دو خط نیز میزان احیا شدن هرکدام بر مبنا ثانیه قابل مشاهده است.

گزینه 4- در بالای رابط کاربری نوار وضعیت هیروی شما واقع شده که در آن باف‌های (buff) مربوط به هیرو شما قابل رویت است.

باف‌های مثبت با دایره‌ای سبز رنگ و باف‌های منفی با دایره‌ای قرمز رنگ مشخص‌اند. به طور مثال در عکس بالا باف دمیج دوبرابر که یک باف مثبت است با دایره‌ای سبز رنگ احاطه شده است.

گزینه 5- در سمت راست رابط کاربری بخش آیتم‌های در حال استفاده شماست که دارای 6 ظرفیت است.

کمی پایین تر بخش کوله‌پشتی واقع شده که دارای 3 ظرفیت تنها برای حمل آیتم‌های دیگر شماست اما آیتم‌هایی که در این بخش گذاشته میشوند قابل استفاده نیستند.

استفاده از آیتم‌ها یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم این بازی است. بازیکنان باید بتوانند با توجه به نیازهای خود آیتم‌های مختلفی را خریده و در شرایط درست استفاده کنند. تعیین کلیدهای میانبر مناسب و پرورش حافظه ماهیچه‌ای قوی در سطح‌های بالا بسیار با اهمیت است.

به حداکثر رساندن مکث‌ها و فشردن کلید میانبر اشتباه در هنگام بازی، نیازمند تمرین منظم و صرف وقت است که در ادامه به این بحث بیشتر خواهیم پرداخت.

گزینه 6- همانطور که گفته شد، این مقادیر مرتبط با دمیج هیرو شما هنگام حمله، زره هیرو، سرعت حرکت و مقادیر 3 صفت اصلی است که در محاسبه موارد مختلف بسیار کاربردی است.

تنظیمات هیروها در دوتا 2

توضیح این مقادیر به آن علت به تعویق افتاد که در برهه اول یادگیری مباحث پایه بازی، دانستن آنها به اندازه اطلاعات اولیه کاربردی نبوده و اهمیت اطلاعاتی که گفته شد بر آنها مقدم بوده است.

استفاده ساده و موثر از مکانیک‌های بازی میتواند منجر به اشتباهات فاحش کمتر و درنتیجه برتری شما نسبت به رقیب شود.

بایگانی تاریخ خورشیدی

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

سایر بازی ها - 1 اردیبهشت 1400

آموزش اجرای بازی pacify بصورت رایگان

در بازی Pacify شما تنها در یک خانه ای متروکه قرار دارید که خالی از سکنه است و یک کارگزار آن را برای فروش گذاشته است. هرکسی که د…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

دوتا 2 - 27 فروردین 1400

آموزش بازی دوتا 2 – کریپ‌ها و تاورها

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری