من و 5 ستاره

در حال بارگذاری...

من و 5 ستاره

ثبت نام

دوتا 2 - 19 فروردین 1400

آموزش بازی دوتا 2 – اصول اولیه بازی

آموزش اصول اولیه بازی دوتا 2

 

یادگیری اصول پایه بازی کار چندان دشواری نیست. نابود کردن ساختمان اصلی دشمن که به اصطلاح اِینشِنت (Ancient) نام دارد قبل از آنکه تیم دشمن اِینشِنت شما را نابود کند.

دو تیم پنج نفره از بازیکنان در مقابل یکدیگر قرار گرفته و در ابتدا بازی میتوانند از بین بیش از 100 هیرو هرکدام را انتخاب کنند. هیروها به 3 دسته کلی تقسیم میشوند که هر کدام گیم‌ پلی و مکانیک خاصی در طول بازی دارند.

1.هیروهای نیرومند و با دوام (strength) : هیروهای strength معمولا HP بیشتری داشته و تانک هستند؛ آنها همیشه جلوتر از سایر هیروها حرکت کرده و در نبردها تخریب یا دمیج بیشتری را متحمل میشوند.

2.هیروهای تند و تیز (agility) : به علت سرعت حمله بالا، پتانسیل بالایی برای وارد کردن دمیج به هیروهای حریف دارند. این هیروها باید آیتم هایی را که به آنها دمیج و سرعت بیشتری میدهد را خریداری کنند. HP این هیروها پایین است.

3.هیروهای جادو محور (intelligent) : این هیروها انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها با استفاده از جادوهای تهاجمی خود ضربه و دمیج زیادی به دشمن وارد میکند و بعضی هم با جادوهای دفاعی و از کار انداختن قابلیت‌های تیم حریف به تیم خود کمک میکنند.

هر هیرو دارای 4 قابلیت یا جادو است که قابل ارتقا هستند. قویترین قابلیت هر هیرو آلتیمِیت (Ultimate) نام دارد. این قابلیت در هر هیرو خاص بوده و یادگیری آنکه چطور به بهترین نحو باید از آن استفاده کرد کار دشواری است.

همانطور که مشاهده می کنید در قسمت پایین سمت چپ، نقشه بازی قرار دارد.

 

نقشه بازی دوتا 2

3 راه (Lane) مختلف وجود دارد که برج‌های دفاعی از آنها محافظت میکنند و کریپ‌های تحت کنترل هوش مصنوعی از دو سمت این 3 لین به سمت مخالف یکدیگر حمله میکنند و بازیکنان باید با کمک این کریپ‌ها اینشنت حریف را نابود سازند.

کشتن کریپ‌ها به هیرو شما طلا و تجربه میدهد. از طلا برای خرید آیتم‌های متنوع بازی استفاده میشود و تجربه به لول‌آپ کردن هیرو شما و قابلیت‌هایش کمک میکند. نقشه بازی همانجایی است که روند بازی جلو رفته و بازیکنان استراتژی خود را انتخاب و اجرا میکنند.

یکی از بزرگترین مشکلات این بازی آن است که نسبت به بازیکنان جدید بی‌رحم است.

یادگیری مکانیک‌های بازی کاری بسیار دشوار است و حتی شاید غیرممکن به نظر برسد. اگر بازیکنی بخواهد رده یا رنک (Rank) خود را در بازی ارتقاع دهد مطالب تئوری زیادی برای حفظ کردن و یادگیری وجود دارد.

با این همه می‌توان این ویژگی را جز جاذبه‌های این بازی به حساب آورد زیرا خوب بودن در آن نیازمند ذهنی توانمند است.

انسان‌ها درگذشته و امروزه، همیشه خواستار استفاده کامل از توانایی‌های ذهنی خود بوده‌اند.

بازی Dota 2 به قدری نیازمند توانایی محاسبات مختلف، زمانبندی‌ها، پیشبینی، حل مسئله، کارتیمی، تئوری‌سازی و درک بالا است که بی دلیل نیست بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای آن را نابغه می‌نامند.

تصمیم‌گیری در کسری از ثانیه، زمانی که پای میلیون‌ها دلار وسط باشد و میلیون‌ها نفر درحال تماشای مسابقه باشند بسیار سخت بوده و بازیکنان فشار زیادی را تحمل میکنند؛ اما با این وجود تصمیم درست را گرفته و در نهایت پیروز میشوند!

یکی از دلایل محبوبیت این بازی نیز مسابقات زیبای The International و رویای تیم هایی است که هرسال به امید پیروزی وارد میدان شده و امید به دستیابی رویای دیرینه خود دارند.

شور هنگام پیروزی و احساس سخت و دردناک شکست بازیکنان و تیم‌های بزرگ چیزی است که بسیاری از طرفداران بازی دوتا 2 با آن آشنایی کامل دارند.

هدف این راهنما آشنایی شما با مکانیک‌های مهم بازی که دانستن آنها برای هر بازیکن مبتدی واجب است، میباشد.

یادگیری این مکانیک‌ها باعث برتری شما نسبت به سایر بازیکنان مبتدی این بازی خواهد شد و شما را برای بازی‌های رقابتی آماده خواهد کرد.

بایگانی تاریخ خورشیدی

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

سایر بازی ها - 1 اردیبهشت 1400

آموزش اجرای بازی pacify بصورت رایگان

در بازی Pacify شما تنها در یک خانه ای متروکه قرار دارید که خالی از سکنه است و یک کارگزار آن را برای فروش گذاشته است. هرکسی که د…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

دوتا 2 - 27 فروردین 1400

آموزش بازی دوتا 2 – کریپ‌ها و تاورها

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری